Home » Bez kategorii » 4 maja 2019 – Wieczernik UAK Drohiczyn

4 maja 2019 – Wieczernik UAK Drohiczyn

W dniu 4 maja 2019 r. o godz. 12.00 w kaplicy ks. Biskupa Ordynariusza kapłani naszej diecezji zgromadzili się na kolejnym Wieczerniku Kapłańskim UAK. Na treść spotkania złożyły się trzy punkty: adoracja Najświętszego Sakramentu, część formacyjna oraz kapłańska agapa. Spotkaniu przewodniczył ks. Grzegorz Terpiłowski – dyrektor UAK w diecezji drohiczyńskiej.
Adoracja była oparta na ewangelii z najbliższej niedzieli. Była to też dobra okazja, aby jeszcze raz przemyśleć temat na najbliższe kazanie.
Po adoracji nastąpiła część formacyjna. Główne myśli, które towarzyszyły tej części spotkania, były poświęcone zagadnieniu, czym jest UAK i co daje w życiu osobistym i wspólnotowym kapłanów diecezjalnych.
Po zakończeniu krótkiego wykładu poruszono sprawy bieżące. Na koniec tej części ks. kan. Wiesław Niemyjski złożył Przyrzeczenie Stałości i otrzymał legitymację Członka UAK. W ten sposób do UAK przystąpił kolejny kapłan.
Trzecia część odbyła się przy gościnnym stole ks. Wiesława na plebanii. Tu była okazja, aby powspominać, wymienić się doświadczeniami i nieco się posilić.
W spotkaniu wzięło udział 10 kapłanów.
tekst – ks. Grzegorz Terpiłowski

4 maja 2019 – Wieczernik UAK Drohiczyn Reviewed by on . W dniu 4 maja 2019 r. o godz. 12.00 w kaplicy ks. Biskupa Ordynariusza kapłani naszej diecezji zgromadzili się na kolejnym Wieczerniku Kapłańskim UAK. Na treść W dniu 4 maja 2019 r. o godz. 12.00 w kaplicy ks. Biskupa Ordynariusza kapłani naszej diecezji zgromadzili się na kolejnym Wieczerniku Kapłańskim UAK. Na treść Rating: 0
scroll to top