14 maja 2024 r. godz. 20:00 – WIECZERNIK OGÓLNOPOLSKI

Dnia 14 maja 2024 r. od godz. 20:00 zgromadziliśmy się na kolejnym „Wieczerniku” on line. Byli obecni następujący kapłani: Ks. Zdzisław Lec, Ks. Stanisław Noga, Ks. Paweł Rabczyński, Ks. Tomasz Rusiecki i Ks. Wiesław Szczygieł. Swoją nieobecność usprawiedliwiał: Ks. Lech Król.

Po modlitwie, którą poprowadził Ks. Paweł Rabczyński, prelekcję na temat: „Trwać w bliskości Serca Jezusowego” wygłosił Ks. Wiesław Szczygieł z archidiecezji przemyskiej. Prelegent cytował konkretne teksty biblijne z Nowego Testamentu. Zadał przy tym pytanie skierowane do wszystkich kapłanów: „Czy Jezus jest nadal Skarbem mojego serca?”

Obecni na spotkaniu podzielili się ciekawymi świadectwami. Ks. Noga podkreślił, że „jest dobrze, iż zwracamy uwagę na Najświętsze Serce Pana Jezusa”. Ks. Rusiecki zaakcentował, że „Jezus wybrał nas żebyśmy byli Jego znakami wśród ludzi”. Natomiast Ks. Rabczyński zauważył, że „nie my wybraliśmy Pana, ale On nas wybrał – trzeba to sobie ciągle przypominać”. Ustalono też, że na kolejnym „Wieczerniku” on line, tj. dnia 10 czerwca br. o godz. 20:00, konferencję wygłosi Ks. Waldemar Brodziak z diecezji ełckiej.

Na koniec spotkania, po godz. 21:00, Ks. Paweł Rabczyński udzielił nam błogosławieństwa.

INFO: ks. Zdzisław Lec